2020-11-09
Vilniaus rajono savivaldybės Socialdemokratų frakcija kreipėsi dėl Garbės piliečio statuso atėmimo iš H. R. Gulbinovičiaus

Vilniaus rajono savivaldybės Socialdemokratų frakcija kreipėsi dėl kardinolo Henriko Romano Gulbinovičiaus, gimusio Lietuvoje, Garbės piliečio statuso atėmimo bei jo vardu pavadintų gatvių pervadinimo.

„Penktadienį Apaštališkoji nunciatūra Lenkijoje paskelbė, kad Šventasis sostas, ištyręs kardinolui Henrikui Romanui Gulbinovičiui iškeltus kaltinimus, jį pripažino kaltu dėl seksualinių nusikaltimų vykdymo. Šis asmuo yra Vilniaus rajono Garbės pilietis, jo vardu pavadintos Vilniaus rajono gyvenviečių gatvės, todėl šiandien socialdemokratų frakcijos vardu kreipiausi į savivaldybės vadovybę, prašydamas pradėti procedūrą dėl Garbės piliečio vardo atėmimo ir proceso dėl gatvių pavadinimo pervadinimo iniciavimo“, – teigia kreipimąsi pasirašęs frakcijos seniūnas Robert Duchnevič.

„Henrikas Romanas Gulbinovičius jau kurį laiką buvo minimas Lenkijos kunigų seksualinių nusikaltimų skandale. Lenkijos Respublikoje kard. H. R. Gulbinovič buvo kaltinamas Vroclavo vyskupijoje dangstęs dėl pedofilijos nuteistą kunigą bei pats galimai padaręs seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius. <…> Atsižvelgdami į tai, kas išdėstyta, prašome Gerb. merės ir Vilniaus rajono Garbės piliečio vardo suteikimo komisijos pradėti procedūrą dėl Garbės piliečio vardo atėmimo iš kard. H. R. Gulbinovičiaus. Savivaldybės administracijos prašome inicijuoti gatvių, kurioms suteiktas kard. H. R. Gulbinovičiaus vardas, pavadinimų pakeitimo procesą“, – rašoma kreipimesi.

Visą kreipimosi tekstą rasite ČIA.